Przeczytaj do końca i dowiedz się jak zdobyć darmowe 10$ do wykorzystania na portalu italki.com !!!

Moje doświadczenia z italki

Odkąd poznałem italki jakieś dwa lata temu, jest to bardzo ważne narzędzie w moim procesie nauki języków obcych. Ponieważ uczę się języków samodzielnie, potrzebuję co jakiś czas sprawdzić czy uczę się poprawnie, przetestować czy rozumiem jak mówią do mnie native speakerzy, uzyskać feedback co do wymowy i przetrenować poznane słownictwo i gramatykę.

Podczas mojego zeszłorocznego wyzwania – robiłem sobie taką sprawdzającą sesję z native speakerem z Ameryki Południowej co 2-3 tygodnie (a ponieważ wówczas intensywnie uczyłem się codziennie było to co 20-30 godzin nauki)

Ponieważ podejście to doskonale sprawdziło się w hiszpańskim, kontynuuję je w mojej nauce chińskiego. Do tej pory odbyłem już 3 lekcje gdzie mogłem przetestować to czego się nauczyłem w praktyce. Tym razem zdecydowałem się odbywać lekcje za każdym razem z inną osobą, aby poznawać różny styl mówienia i przyzwyczajać swoje ucho.

Zalety italki

 • Bardzo duża baza nauczycieli praktycznie we wszystkich językach. Nawet jeśli uczysz się egzotycznego języka – nie będziesz miał problemu ze znalezieniem native speakera, który mówi w danym języku oraz po angielsku.
 • Tania nauka języków z krajów biedniejszych niż Polska. Bardzo często jesteśmy w stanie kupić lekcję języka 1 na 1 z native speakerem dużo taniej niż w Polsce. Kiedy uczyłem się hiszpańskiego – konwersacje z lektorem z Ameryki Południowej kosztowały mnie jedynie około 35zł za godzinę. Podobną stawkę płacę za lekcje chińskiego. Dodatkowo często nauczyciele oferują pakiety dla stałych uczniów – wówczas możesz liczyć na dodatkowe zniżki.
 • Elastyczny – zgodnie z zasadami portalu nie możesz odwołać umówionej lekcji na krócej niż 24 godziny przed jej terminem. Jednak w praktyce możesz porozumieć się z lektorem i nawet jeśli coś Ci wypadnie – nie ma problemu w przesunięciu lekcji.
 • Uczysz się kiedy chcesz – lektorzy są dostępni 7 dni w tygodniu 24h na dobę. Możesz więc dostosować czas nauki do swoich obowiązków i uczyć się nawet późno w nocy. Pewnie w szkołach językowych nie byłoby to możliwe.
 • Możesz wielokrotnie wracać do lekcji – ja nagrywam swoje lekcje dla swoich potrzeb (nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, gdy lektor nie zgodził się na nagranie lekcji), co pozwala mi później jeszcze raz przejrzeć błędy, ale także pozwala mierzyć mój progres w czasie.

Jak znaleźć odpowiedniego nauczyciela?

Liczba osób świadczących usługę nauki / konwersacji przez portal italki jest bardzo duża. Jak zatem znaleźć odpowiedniego nauczyciela dla siebie?

Po pierwsze skorzystaj z wyszukiwarki, która ma wiele opcji dzięki którym możesz ograniczyć liczbę osób:

 1. Wybierz język jakiego chcesz się uczyć
 2. Zaznacz pole „native speaker” – uważam, że to must have! Nie polecam uczenia się języka od osób, które nie są native speakerami.
 3. Jeśli jesteś bardzo początkujący w języku, którego się uczysz możesz zaznaczyć opcję, aby poszukiwana osoba posługiwała się również innym językiem który znasz.
 4. Możesz wybrać czy szukasz nauczyciela czy lektora ze społeczności. Dyplomowani nauczyciele zazwyczaj bardziej metodycznie będą podchodzić do zajęć, będą dysponować materiałami, które Ci udostępnią, będą mieli większe doświadczenie w przekazywaniu wiedzy, jednocześnie będą drożsi. Jeśli jednak chcesz po prostu pogadać w obcym języku – lektorzy ze społeczności – szczególnie Ci, którzy udzielili już ponad 100 lekcji z pewnością Cię usatysfakcjonują.
 5. Wybierz godziny w których chciałbyś odbywać lekcje – portal sam wyszuka osoby, które są dostępne w tych godzinach z uwzględnieniem stref czasowych.
 6. Ustal widełki cenowe w jakich szukasz nauczyciela

Kiedy otrzymasz już listę osób, które spełniają Twoje kryteria, zwróć uwagę na następujące elementy:

 1. Szukaj osób, które mają przynajmniej 100 lekcji udzielonych przez portal. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nauczyciel będzie miał pomysł co robić podczas lekcji, będzie dysponował różnymi pomocami: grafikami, filmami, tekstami na których możecie pracować podczas sesji. Z drugiej strony – nowe osoby na portalu, aby zainteresować swoja osobą i zdobyć statystyki – ustalają często bardzo niskie ceny za lekcje więc jeśli nie dysponujesz dużym budżetem – szukaj osób, które są nowe na portalu i mają okazyjne stawki.
 2. Choć ocena lektorów jest 5-gwiazdkowa to zazwyczaj ludzie rzadko przyznają złe oceny i rzadko kto ma ocenę poniżej 4 gwiazdek. Więc tak naprawdę skala rozciąga się od 4 do 5 gwiazdek. Dlatego nie polecam szukać lektorów z oceną poniżej 4,7.
 3. Kiedy ograniczyłeś już listę do kilku osób – przejrzyj wideo każdej z nich. Często po prostu dana osoba musi nam podpasować temperamentem, zainteresowaniami. Konwersacje muszą być przyjemne i interesujące. Intro pomoże ocenić z kim prawdopodobnie złapiecie chemię podczas sesji.
 4. Przejrzyj komentarze. Ponieważ italki po każdej sesji zachęca do pozostawienia komentarzy – większość je zostawia i nie zawsze pozytywny komentarz świadczy o jakości lektora. Jak więc sprawdzić faktyczną satysfakcję uczniów?

Jeśli widzimy u danego lektora wiele zdawkowych komentarzy w stylu: „Thanks” „Very good lesson” itp. od osób, które miały tylko 1 lekcję z danym lektorem – prawdopodobnie nie były zbyt zadowolone i nie zdecydowały się kontynuować spotkań z danym lektorem.

Szukaj lektorów z komentarzami podobnymi do tych – widzimy, że Timothy zdecydował się już na 20 lekcji z lektorem – więc jest bardzo zadowolony. Nie szuka innych nauczycieli.

Jak zarezerwować lekcje?

Kiedy wybrałeś już nauczyciela z którym chcesz odbyć lekcje,

 1. sprawdź dostępność lektora – sprawdź w kalendarzu czy lektor jest wolny w terminie, w którym chcesz rozmawiać
 2. kliknij „ZAREZERWUJ TERAZ”

3. Wybierz rodzaj lekcji, którą chcesz odbyć

często lektorzy ustalają różne ceny dla różnych rodzajów lekcji. Jeśli chcesz po prostu pogadać – lekcje konwersacji będą zazwyczaj tańsze. Gdy chcesz konkretnie uczyć się do danego egzaminu – możesz spodziewać się, że nauczyciel przygotuje materiały do pracy – ale wówczas cena może być nieco większa.

4. wybierz długość lekcji / pakiet

Następnie będziesz mógł wybrać długość lekcji oraz – jeśli lektor to umożliwia – wykupić pakiet ze zniżką.

5. Ustal termin swojej lekcji w okienkach, gdzie lektor oznaczył swoja dostępność.

6. Wybierz komunikator przez który chcesz odbyć lekcje

7. Czekaj na potwierdzenie lekcji przez nauczyciela. Będziesz mógł odwołać/zmienić termin lekcji aż do 24 godzin przed wyznaczoną datą.

8. Wymień informacje z lektorem

Po umówieniu lekcji – możecie komunikować się pod linkiem danej lekcji z lektorem. Możesz napisać czego oczekujesz od lektora, jaki materiał chcesz przerobić, nad jakimi zagadnieniami chcesz popracować. Dzięki temu dasz możliwość lepszego przygotowania się lektora do lekcji.

9. Bądź dostępny o czasie na skype

Zazwyczaj to nauczyciel pierwszy odszuka Twoje konto na skype po loginie który podałeś na portalu i zaprosi Cię do znajomych. Jeśli to się nie stanie – zadbaj o to aby kwestie logistyczne ogarnąć przed lekcją. Potwierdź, że znalazłeś właściwe konto. Zadbaj by być o czasie na skype.

10. Ciesz się rozmową i rób postępy językowe 🙂

Chyba nie trzeba tu nic więcej dodawać. Wierzę, że jeśli zastosujesz się do moich wskazówek co do szukania właściwego lektora – będziesz naprawdę zadowolony z lekcji.

Jak zdobyć darmowe 10$ na lekcje w portalu italki.com?

Jeśli spodobała Ci się koncepcja i model działania italki.com i chciałbyś wypróbować jak to działa – będę wdzięczny jeśli zarejestrujesz się przez poniższy link. Wówczas jeśli zasilisz swoje konto w wysokości przynajmniej 20 dolarów – 10 dolarów ekstra trafi na Twoje konto, ponadto 10 dolarów powiększy mój portfel. Tylko zyskujesz, a ja otrzymam sympatyczne podziękowanie za darmowe treści, które udostępniam na blogu.

LINK REJESTRACYJNY:

www.italki.com/i/GbEEG?hl=pl

Jak zasilić konto?

Na portalu dostępnych jest wiele metod płatności w tym przez kartę kredytować czy paypal. Walutą rozliczeniową na portalu jest dolar więc warto dokonać większego przelewu przy korzystnym kursie.